тел./ факс 0332 78 70 81

тел. 050 403 02 30

Подивитись на карті

Види та призначення бруківки

Види та призначення бруківки.

 

А. Бруківка товщиною 4 см може використовуватися для побудови піших доріжок, тротуарів, велосипедних стежок, паркових алей і поясів, що оточують будинки. Використовуватись як будівельний матеріал для терас, сходів, під'їздів до гаражів на приватних ділянках. Її також можна з успіхом використати для побудови локальних доріг, внутрішніх селищних доріг і т п. Така поверхня не повинна переносити більших навантажень, ніж ті поверхні, що відповідають руху особових транспортних засобів (до 2,5 тонн). Умовою правильного укладення бруківки є виконання відповідного фундаменту з некомпактних матеріалів на твердому земельному грунті. У цьому випадку товщина фундаменту повинна складати мінімум 20 см. Рекомендується щоб верхній шар фундаменту містив матеріал з грануляцією посередині між фундаментом і підсипкою. Це повинно запобігти пересипанню підсипки до фундаменту, і в результаті зануренню і деформації поверхні. Товщина підсипки не залежить від товщини бруківки і складає від 3 до 5 см. Цей шар повинен уможливити вирівнювання поверхні з бруківки при врахуванні відповідності розмірів. Рекомендується використувати підсипку крихти з зернистістю 0 - 6 мм або мішанину піску і гравію з зернистістю 0 - 5 мм.

 

В. Бруківка товщиною 6 і 7 см використовується для побудови піших доріжок, тротуарів, велосипедних стежок, паркових алей, поясів, що оточують будинки, під'їздів до гаражів на приватних ділянках, а також стоянок, складських майданів, внутрішніх селищних доріг, а також локальних доріг автомобільного руху для транспортних засобів з загальною масою до 25 тонн. Так як для поверхні з бруківки 4 см рекомендується фундамент товщиною мін. 20 см, а також підсипка товщиною 3 - 5 см.

 

С. Бруківка товщиною 8 см найчастіше використовується для будови доріг, стоянок, складських майданів, підкріплень насипів і схилів, а також скрізь де відбувається автомобільний рух вантажних автомобілів с масою понад 25 тонн. Для цього типу поверхні рекомендований шар фундаменту повинен мати товщину мін. 30 см. Бажано для фундаменту використовувати щебінь з зернистістю 0 - 32 мм, який більш підходить до великих навантажень. Зернистість підсипки з пісково-гравієвої мішанини або крихти не повинна перевищувати 0 - 7 мм. Товщина підсипки подібно як в інших випадках від 3 - 5 см.

 

D. Бруківка товщиною 10 см призначена для укладення в місцях, де є дуже велике посилення руху важких транспортних засобів з масою, що перевищує 40 тонн. Отже їі можна використовувати для побудови складових майданів, складських (також військових складів), під'їзних шляхів на аеродромах, завантажувальних рамп і т.п. Рекомендований шар фундаменту мін. 30 см, натомість підсипки як у ранiше описуваних прикладах. 

 

Е. Тротуарна плитка товщиною 4, 5 і 7 см використовується незалежно від товщини, головним чином в міських піших доріжках, паркових алеях, міських майданах, а також на приватних майданчиках в найближчому оточенні будинків. Завдяки різноманітності розмірів і кольорів, все частіше знаходять застосування як декоративні елементи у поєднанні з бетонною або гранітною бруківкою. 3 причини великої поверхні тротуарної плитки не рекомендується застосувати її під автомобільний рух. Фундамент і підсипка мають бути сконструйовані подібно, як в прикладі фундаменту під бруківку товщиною 4 см.